Montae & Partners helpt u inzicht te krijgen in het keuzegedrag van uw deelnemers volgens advies van de AFM

De AFM voerde een verkennend onderzoek uit bij verschillende pensioenfondsen naar de implementatie op de norm keuzebegeleiding. Hieruit blijkt dat pensioenfondsen nog onvoldoende beeld hebben van het keuzegedrag van hun deelnemers. De AFM adviseert om doelen op te stellen voor gedrag en kennis. Montae & Partners kan u hierbij helpen.

Universiteit Utrecht en Montae & Partners starten binnenkort een gezamenlijk onderzoeksproject naar keuzebegeleiding. Eerder deed Universiteit Utrecht een kwalitatief onderzoek naar pensioenkeuzes en hoe deelnemers die beleven. Daaruit bleek onder andere dat er bij pensioenkeuzes meer speelt dan het financiële aspect. Met het vervolgonderzoek gaan Universiteit Utrecht en Montae & Partners een grootschalig vragenlijstonderzoek uitvoeren. De centrale onderzoeksvraag is:

Welke rol spelen persoonlijke factoren en het type keuzehulp bij het maken van pensioenkeuzes van pensioendeelnemers (55+)?

Bent u ook benieuwd hoe uw deelnemers omgaan met de keuzes rondom pensioen? En wilt u met uw pensioenfonds meedoen aan het onderzoek? Kijk dan op Montae & Partners | Onderzoek keuzebegeleiding of neem contact op met Sari Ronokarijo.